دغدغه ملی ستاد فهما اجرای طرح ملی ایران قوی است/ ارزیابی ستادهای استانی بر اساس ثبت فعالیت در سامانه بچه‌های مسجد
دغدغه ملي ستاد فهما اجراي طرح ملي ايران قوي است/ ارزيابي ستادهاي استاني بر اساس ثبت فعاليت در سامانه بچه‌هاي مسجد
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور؛

دغدغه ملی ستاد فهما اجرای طرح ملی ایران قوی است/ ارزیابی ستادهای استانی بر اساس ثبت فعالیت در سامانه بچه‌های مسجد

حجت الاسلام ارزاني، با تأکيد بر اينکه طرح ملي «ايران قوي» بايد با قدرت و قوت پيش برود، اظهار کرد: عملکرد ستادهاي استاني به صورت هفتگي مورد رصد و ارزيابي قرار مي گيرد لذا اين طرح ملي بايد به عنوان دغدغه اصلي و کارويژه مورد توجه باشد.
شناسه خبر : 17425 تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۰۸:۲۸

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای )فهما( از استان کرمانشاه، حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و اعضای شورای معاونین، صبح روز(یکشنبه، 20 مهر) در ارتباط مستقیم ویدیویی با مدیر و کارکنان ستاد فهما این استان، ضمن تقدیر از اقدامات و زحمات صورت گرفته در راستای تحقق اهداف و برنامه های پیش رو، گفت: کرمانشاه از دیرباز استانی مقاوم و تأثیرگذار بوده است. مردم ولایت مدار و انقلابی این استان در صحنه های مختلف یار و همراه نظام بوده و هستند.

 

وی مقارن شدن این نشست مجازی با سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری)مدظله العالی) در مهر ماه سال 90 به این استان مقاوم و مرزی را گرامی داشت و اظهار کرد: ستاد فهما کرمانشاه در حوزه اداری مالی و حوزه اطلاع رسانی جایگاه خوبی دارد اما انتظار ما از استان در سطح بالاتری است.

 

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور(فهما)، رتبه کرمانشاه در رویداد ملی «ایران قوی» را جایگاه 15 کشور اعلام و ابراز کرد: انتظارات ما در اجرای این رویداد ارزشمند بسیار بالاتر از رتبه فعلی است که امیدوارم با قوت و قدرت بیشتری این رویداد را پیش ببرید.

وی با اشاره به بررسی و رصد هفتگی آمار و عملکرد استان ها، تأکید کرد: انتظار داریم 9 عرصه تدوین شده در رویداد ملی «ایران قوی» در حوزه فرهنگی با جدیت و اهتمام بیشتری پیگیری شود.

حجت الاسلام ارزانی، در ادامه ثبت گزارشات در سامانه فهما را به صورت ویژه مورد تأکید قرار داده و بیان کرد: آمار اعلامی استان از اجرای طرح ملی سه شنبه های تکریم 7 مورد است که یقین دارم با توجه به اقدامات کانون ها در این حوزه، آمار استان بالاتر است.

 

وی انتظارات ستاد فهما کشور در حوزه ثبت و راه اندازی کانون های جدید را متذکر شد و گفت: استان کرمانشاه باید تنوع قومیت ها و مذاهب را به عنوان یک نقطه قوت مورد توجه داشته و در حوزه وحدت آفرینی نیز به ایفای نقش بپردازد.

 

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، خواستار اهتمام ویژه استان در بارگذاری و ثبت گزارشات مرتبط با اجرای طرح های ملی روح مقاومت و یاریگران زندگی به منظور ارتقاء جایگاه استان در ارزیابی های استانی شد.

 

وی با اشاره به صدور 33 مجوز الکترونیکی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، تسریع بخشیدن به روند ثبت و تکمیل اطلاعات مورد نظر و صدور مجوزهای کانون ها را مورد تأکید قرار داد و افزود: دغدغه ملی ما اجرای طرح ملی « ایران قوی» است که باید به صورت کارویژه مورد توجه استان ها قرار بگیرد.

 

حجت الاسلام ارزانی، با اشاره به آغاز طرح ایران قوی، خاطرنشان کرد: ارزیابی عملکرد ستادهای استانی فهما براساس فعالیت های ثبت شده در سامانه صورت می گیرد این آمار و اطلاعات، میزان اثرگذاری شما را نشان می دهد.

 

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه پرتلاش و منشأ اثر بوده است، گفت: رتبه استان کرمانشاه در مجموع خوب است اما در شاخص ها رتبه شما پایین است که باید آن را ارتقاء دهید.

 

درابتدای این نشست مجازی حجت الاسلام امیر ارزانی مشاور رئیس و مدیرکل هماهنگی ستادی، روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، مرتضی طاهریان معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، سعید سعادتی معاون فرهنگی هنری ستاد فهما و جلال ریزانه معاون پشتیبانی و توسعه منابع ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور هر یک به بیان عملکرد حوزه مربوط در استان کرمانشاه و بیان نقاط قوت و ضعف آن پرداختند که در مجموع با اشاره به ظرفیت های موجود در استان کرمانشاه بر لزوم به دست آوردن جایگاه واقعی این استان تاکید کردند.