کانون هاي مساجد، جهاد رسانه اي را تحقق بخشند

کانون های مساجد، جهاد رسانه ای را تحقق بخشند

مسئول روابط عمومي اداره کل فرهنگ.و ارشاد اسلامي استان کرمانشاه، گفت: فضاي کرونايي که امروز بر کشور حاکم شده بهترين فرصت براي بچه‌هاي مسجد است که حضور و فعاليت خود را در فضاي مجازي تقويت کنند.
شناسه خبر : 12471 تاریخ انتشار : ۶ تير ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۰۷:۳۰

به گزارش ستاد اطلاع رساني فهما از کرمانشاه، سعيد کرمي مسئول روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کرمانشاه، گفت: کانون هاي فرهنگي هنري مساجد در سال ۷۳ با مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي تربيت هنرمندان متعهد و مقابله با تهاجم فرهنگي آغاز به فعاليت کردند.

وي با اشاره به گذشت بيش از دو دهه از راه اندازي کانون ها، افزود: فعاليت‌هاي کانون ها طي بيش از ۲۶ سال گذشته در حوزه هاي فرهنگي هنري و اعتقادي به لحاظ کمي و کيفي چشمگير بوده است.

کرمي، اظهار کرد: کانون هاي مساجد از ظرفيت بالايي برخوردارند. اداره کل و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مي‌توانند از اين ظرفيت عظيم در حوزه فرهنگي هنري و عقيدتي بهره برداري کنند .

وي با اشاره به تاکيدات مقام معظم رهبري بر توجه ويژه بر مديريت فضاي مجازي ابراز کرد معظم الله مي فرمايند "اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئيس فضاي مجازي کشور مي شدم."

مسئول روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کرمانشاه اضافه کرد: ايشان مي فرمايند: "رايانه ها و فضاي مجازي و سايبري که الان در اختيار شماست اگر بتوانيد اينها را ياد بگيريد مي توانيد يک کلمه حرف درست خودتان را به هزاران مستمعي که شما را نمي‌شناسند، برسانيد. اين فرصت فوق العاده ايست مبادا اين فرصت را ضايع کنید اگر ضايع شد خداوند متعال از من و شما روز قيامت سوال خواهد کرد."

وي با بيان اينکه نبايد اجازه دهيم که مسئله نفوذ شکل بگيرد، تصريح کرد: فضاي کرونايي که امروز بر کشور حاکم شده بهترين فرصت براي بچه‌هاي مسجد است که حضور و فعاليت خود را در فضاي مجازي تقويت کنند.

کرمي، با اشاره به تاکيد وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بر شکل‌گيري جهاد رسانه‌اي، گفت: مأمن و جايگاه جهاد رسانه‌اي همين کانون هاي فرهنگي هنري مساجد هستند که در حوزه‌هاي فرهنگي، هنري، عقيدتي و شرعي مي توانند حضوري فعال و موثر داشته باشند .

وي فرموده مقام معظم رهبري: "ياد شهدا در کشور اميد بخش و جهت بخش است" را مورد اشاره قرار داد و افزود: بايد ياد، حقيقت و خاطره شهادت را درمقابل طوفان تبليغات دشمن زنده نگه داشت چرا که امروز زنده نگهداشتن ياد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نيست.

مسئول روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کرمانشاه، با بيان اينکه هر ملتي که با مکتب شهدا آشنا شد سربلندي پيدا کرده است، اذعان کرد: فرهنگ شهادت امروز، مرزهاي جغرافيايي را درنورديده و ملت‌هاي آزاده جهان را بيدار کرده و بسياري از کشورها با همين فرهنگ در مقابل زياده‌خواهي دشمنان مقاومت مي‌کنند .

وي گفت: انتظار بنده از کانون هاي فرهنگي هنري مساجد اين است که در کنار همه فعاليت‌هاي خود با محوريت ايثار و شهادت در گستره فضاي مجازي ورود کرده و با انتشار وصيت نامه ها و ساخت کليپ هايي از شهدا به سمت زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا پيش بروند.

کرمي، در پايان سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سليماني را فرصتي مناسب براي شکل‌گيري رويداد عظيم فرهنگي، هنري و آموزشي با محوريت کانون هاي مساجد برشمرد و گفت: با عزم راسخي که در کانون هاي فرهنگي هنري مساجد سراغ دارم مي توانند جهاد رسانه اي را با نام سردار مقاومت، تحقق بخشند.