طرح ملي سه شنبه هاي تکريم در کرمانشاه کليد خورد/ برنامه هاي اوقات فراغت کانون هاي مساجد در گستره فضاي مجازي

طرح ملی سه شنبه های تکریم در کرمانشاه کلید خورد/ برنامه های اوقات فراغت کانون های مساجد در گستره فضای مجازی

مدير ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد استان کرمانشاه با اشاره به آغاز طرح ملي سه شنبه هاي تکريم همزمان با فرارسيدن دهه کرامت، گفت: برنامه هاي دهه کرامت با معرفي شخصيت والاي حضرت فاطمه معصومه(س)، امام رضا(ع) و حضرت احمد ابن موسي(ع) همراه با ايجاد شور و نشاط و اميد بخشي در گستره فضاي مجازي برگزار مي شود.
شناسه خبر : 12277 تاریخ انتشار : ۲ تير ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۴:۱۱

به گزارش ستاد اطلاع رسانی فهما از کرمانشاه، به گزارش ستاد اطلاع رسانی (فهما) از کرمانشاهُ حجت الاسلام افشين کلات پور مدير ستاد هماهنگي کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان کرمانشاه نيز در نشست اوقات فراغت بچه های مسجد که به ریاست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به فعاليت ۵۶۳ کانون فرهنگي هنري در مساجد استان،گفت: هم اکنون بيش از ۳۰ هزار نفر که هشت هزار نفر از آنها در سال گذشته اضافه شده‌اند، در اين کانون ها عضويت دارند و از فعاليت هاي گسترده فرهنگي، هنري، قرآني، آموزشي، کتابخانه اي، ورزشي و اردويي کانون ها بهره مي‌برند.

 
وی با اشاره به در برنامه بودن طرح هايي مثل زيارت مجازي، برپايي نمايشگاه هاي مجازي کتاب، عکس، دلنوشته و... از سوي کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد در فصل تابستان، گفت: همچنين براي برگزاري آموزش هاي مجازي مرتبط با سواد رسانه اي، آموزش بورس و... در اين کانون ها برنامه ريزي شده است.
 
 مدير ستاد هماهنگي کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان کرمانشاه سپس با اشاره به در برنامه بودن تخصصي شدن کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد، گفت: به عنوان مثال يکي از کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد در شهرستان کنگاور به طور تخصصي به حوزه آموزش بورس ورود کرده و اميد است بتواند با ارائه خدمات خوب به مسجدي‌ها زمينه ورود موفق آنها به بورس را فراهم کند.
 
طرح سه شنبه های تکریم در مساجد کلید خورد
 
حجت الاسلام کلات پور، در ادامه با اشاره به آغاز دهه کرامت همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، ابراز کرد: طرح ملی سه شنبه های تکریم همزمان با آغاز این دهه پر خیر و برکت و نورانی در مساجد کرمانشاه به اجرا در آمد.
 
وی با بیان اینکه این طرح زمینه آشنایی بیشتر مردم با چهره های شاخص خانواده معظم شهدا را فراهم می کند، گفت: در این طرح نخبگان و خانواده های شهدا شناسایی شده و برای حضور در مساجد فراخوان می شوند.
 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: این طرح ملی در سه شنبه های هر هفته بین نماز مغرب و عشا، همراه با تجلیل از نخبگان و خانواده های شهدا در مساجد برگزار می شود.