پذیرایی شبانه‌روزی کانون فرهنگی هنری «عدالت» از 12 هزار زائر در موکب سیدالشهدا (ع) بیستون
پذيرايي شبانه‌روزي کانون فرهنگي هنري «عدالت» از 12 هزار زائر در موکب سيدالشهدا (ع) بيستون

پذیرایی شبانه‌روزی کانون فرهنگی هنری «عدالت» از 12 هزار زائر در موکب سیدالشهدا (ع) بیستون

حجت‌الاسلام حسني، با اشاره به استقرار موکب اعضاي کانون فرهنگي هنري «عدالت» در جوار امامزاده محمد باقر(ع)، از ارائه خدمات شبانه‌روزي خادمان به 12 هزار زائر شامل خدمات پزشکي، اسکان و پذيرايي خبر داد.
شناسه خبر : 40844 تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۱۱:۵۹

حجت الاسلام «عباس حسنی» در گفت و گو با ستاد ارتباطات رسانه‌‌ای (فهما) اظهار کرد: موکب سیدالشهدا(ع) با همت بچه های مسجد و با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه، از 12 شهریور در 20 کیلومتری ورودی شهر کرمانشاه در جوار امامزاده محمد باقر(ع) دایر شده است.


مدیر کانون عدالت مسجد امام حسین(ع) شهرستان صحنه با اشاره به تداوم خدمات این موکب در مسیر برگشت تا آخرین زائری که استان را به مقصد شهر و دیار خود ترک خواهد کرد، افزود: خادمان این موکب متشکل از ۲۰ نفر از خواهران و  ۲۰ نفر از برادران عضو در کانون فرهنگی هنری عدالت و عموما از قضات دادگستری، پزشکان، اساتید دانشگاه، روحانیون و فرهنگیان هستند که افتخار خادمی به زائران امام حسین(ع) را پیدا کرده اند.


وی با اشاره به آماده سازی استراحتگاه در دو بخش خواهران و برادران با امکانات کامل رفاهی در این امامزاده، ابراز کرد: خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در این موکب به صورت شبانه روزی در سه وعده صبحانه، نهار و شام صورت می گیرد.


این فعال مسجدی همچنین با اشاره به ارائه خدمات رفاهی و پذیرایی از ١٢ هزار زائر در شبانه روز، گفت: با همت خیرین و از محل نذورات مردمی روزانه  ۳۵۰۰ پرس صبحانه، ۴۰۰۰ پرس ناهار و ۴ هزار پرس شام همراه با تهیه میان وعده شامل میوه، شربت، بستنی، دمنوش های مختلف و آب معدنی تدارک دیده شده است.


حجت الاسلام حسنی ادامه داد: با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک کرمانشاه، اکیپ  درمانی با حضور ۴ پزشک در موکب استقرار یافته و به ارائه خدمات پزشکی به زائران می پردازند.


وی با اشاره به مفروش کردن حیاط امامزاده و قرار دادن صندلی به تعداد کافی همراه با فضای بهداشتی و کافی برای استراحت کوتاه و صرف تغذیه زائران در کنار اسکان زائران استان های مختلف به صورت انفرادی، کاروانی و خانوادگی در استراحتگاه این موکب، اظهار کرد: تأمین فضای کافی و امن برای پارکینگ وسایل نقلیه زوار از دیگر خدمات ارائه شده در موکب سیدالشهدا(ع) است.


مدیر کانون فرهنگی هنری عدالت، در ادامه ضمن قدردانی از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در تأمین و تهیه بسته‌های فرهنگی و سنجاق سینه های مزین به نام آقا امام حسین(ع) برای زائرین، گفت: با حضور روحانیون خدمات فرهنگی و تبلیغی همراه با پاسخگویی به شبهات دینی و اقامه نماز و سخنرانی نیز در موکب دایر می باشد.


وی با بیان اینکه این موکب در مسیر کنگاور تا اسلام آباد غرب تنها موکبی است که در سمت راست حرکت زائران قرار دارد، خاطرنشان کرد: موکب سیدالشهدا(ع) با توجه به قرار گرفتن در جوار امامزاده محمد باقر(ع) و برخورداری از امکانات متعدد، در مسیر برگشت نیز مورد توجه زائران قرار دارد.


حجت الاسلام حسنی، از آمادگی خادمان برای پذیرایی زائران در مسیر برگشت را از کربلای معلی خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم جمعیت قابل توجهی از زائران در برگشت از مرزهای خسروی و مهران در این موکب حضور پیدا کرده و از خدمات رفاهی و پذیرایی موکب سیدالشهدا(ع) بهره مند شوند.